1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Aktywny weekend z Land Cruiserami
20 czerwca 2023

Toyota Off-Road Festival

Aktywny weekend z Land Cruiserami

Toyota Off-Road Festival to coroczny zlot miłośników Toyoty. W ósmej edycji tej imprezy, która odbyła się w dniach 15-18 czerwca 2023 roku, udział wzięło ponad 90 załóg z całej Polski. Trasy obejmowały tereny Beskidu Niskiego.

Land Cruiser jako styl życia

Land Cruiser Adventure Club od ośmiu lat organizuje Toyota Off-Road Festival. Jest to zlot miłośników marki Toyota, który odbywa się w malowniczych zakątkach Polski. Klubowicze przyjeżdżają własnymi autami przygotowanymi do terenowej turystyki samochodowej.

W tym roku impreza odbyła się w Beskidzie Niskim. Bazą zlotu był kemping nad Zalewem Klimkówka, idealne miejsce do aktywności wodnych, wycieczek rowerowych i pieszych czy wędkarstwa.

Michał Horodeński, lider klubu i komandor zlotu, tak o tym mówił:

„W tym roku spotkaliśmy się nad Zalewem Klimkówka Beskidzie Niskim, gdzie przygotowaliśmy trasy o łącznej długości ponad 400 km. Misją zlotu jest aktywne spędzanie czasu połączone ze zwiedzaniem okolicznych terenów. Każdy znalazł coś dla siebie”. 

W zlocie udział wzięło ponad 90 załóg. Spotkać tu można było prawie wszystkie generacje Land Cruisera – od legendarnego modelu BJ40 po najnowsze Land Cruisery 150. Były też pick-upy Hilux oraz terenowe Toyoty dostępne wyłącznie na innych kontynentach, takie jak Tundra, 4Runner czy FJ Cruiser.

Wypoczynek dla całej rodziny

Organizatorzy zlotu za cel stawiają sobie promocję turystyki off-roadowej. Starają się zapewnić aktywny wypoczynek dla całej rodziny.

Tak na przykład z myślą o najmłodszych na terenie bazy przygotowano plac zabaw z animacjami. Organizowano m.in. warsztaty z malowania twarzy, gry i zabawy manualne, a także kino letnie czy tradycyjne już malowanie flagi zlotu. 

Dla starszych zorganizowano strefę Expo, w której wystawcy z branży turystycznej i off-road prezentowali swoje produkty i usługi. Na miejscu można było dowiedzieć się nie tylko, jak przygotować nasze auto do dalekiej podróży i jakie akcesoria dokupić, ale także, gdzie i z kim można pojechać.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza prezentacje namiotów dachowych oraz off-roadowych przyczep. Te ostatnie coraz częściej przypominają domy na kołach, ale bez utraty swoich zdolności pokonywania trudnego terenu za samochodem.

Wieczorami uczestnicy zlotu brali udział m.in. w pokazie slajdów z wypraw do Czadu i Algierii.

Toyoty z napędami 4x4

Organizatorzy zlotu (przy współudziale dilera Toyota Jasło) udostępnili uczestnikom zlotu najnowsze Toyoty z napędem 4x4. Klubowicze mogli przetestować nową elektryczną Toyotę bZ4X z napędem XMODE, Corollę Cross AWD-i czy legendę wśród SUV-ów – Toyotę RAV4 AWD-i.

Kolejny zlot Toyota Off-Road Festival zaplanowany został na 13-16 czerwca 2024 roku. Odbędzie się on na terenach Warmii i Mazur.